יום ד', כא’ בתמוז תשע”ט
דף הבית דבר המנהל פרסים יצירת קשר
המתן. בטעינה...
קרא עוד...
קרא עוד...
עשרה בטבת הוא אחד מארבעת ימי צום יהודיים לזכר חורבן ירושלים. יום זה הוא התאריך שבו בשנת 588 לפנה"ס, החל המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים. המצור הסתיים כעבור שנה וחצי בחורבן ממלכת יהודה, חורבן העיר ירושלים וחורבן בית המקדש הראשון. מאז שנת 1950, יום זה מצוין במדינת ישראל גם כיום הקדיש הכללי לזכר חללי השואה שיום מותם לא נודע.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
מאגר העצום של הסיפורים החברתיים . בכל סיפור יש רעיון חברתי- תקשורתי אחר וכן דפי עבודה ונושאים לשיחה . ניתן להרחיב ולצמצם כמתבקש. הסיפורים מגובים בתמונות ומתורגמים לכתיבה בסמלים.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
יום חמישי הקרוב כט בנובמבר תאריך חשוב בהיסטוריה שלנו...
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
בכ"ט בחשוון, חמישים ימים לאחר יום הכיפורים, מציינים בני העדה האתיופית את חג הסיגד - יום צום בו מתפללים לבניית בית המקדש וזכות לעלות לארץ ישראל, עד לצהרים - אז עורכים סעודה גדולה. מקור החג: "ביום עשרים וארבעה לחדש הזה נאספו בני ישראל בצום ובשקים ואדמה עליהם... ויקומו על עמדם ויקראו בספר תורת ה' אלהיהם רבעית היום ורבעית מתודים ומשתחוים לה' אלהיהם" (נחמיה ט' א-ג). משמעות החג: חג משמש כבנין קומה נוספת על חשבון הנפש הפרטי ביום הכיפורים. ביום זה מוסיפים לחשבון הנפש את הפן הציבורי - התקהלות המונית בה מכריזים מחדש על הברית, וממשיכים להאמין ולקוות לבואה של הגאולה השלמה.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
יום הזכרון לדוד בן גוריון - אולפנת דולב
ביום שני שבוע הבא -ה' כסלו יצוין יום הזכרון לדוד בן גוריון 40 שנה לפטירתו. מצורפים מערכים ומידע בנושא מנהיגותם של דוד בן גוריון ומנחם בגין, מתקשר לנושא השנתי של משרד החינוך- "מנהיגות פורצת דרך"
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
שלום לכולם,לקראת הבחירות לכנסת ה-19 ב22/1 (עוד 52 יום) אני שולחת לכם קישורים ומערכים שקיבלתי זו הזדמנות לפתוח בפניהן דברים שקורים בארץ..
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
סרטונים, מאמרים וסיפורים, לחג האורות. לשימוש אישי ומשפחתי ולהעברה לתלמידים.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
תוכנית חינוכית- חברתית תשע"ג- אולפנת דולב: מטרת התחום החינוכי החברתי הוא להעשיר את עולמן של הנערות באולפנה ודרך הנושאים השונים להעלות למודעות ולחזק את: לקיחת אחריות, יוזמה, ערך עצמי ומסוגלות עצמית, יצירת קשר חברתי, אהבה וכבוד לסביבה ותחושת שייכות לקהילה.השנה התוכנית החברתית תעסוק בנושאים הקשורים לתוכנית הליבה של משרד החינוך.הנושאים הם: חינוך לאורח חיים דמוקרטי, אחריות חברתית, מנהיגות, זהות יהודית- ישראלית ומחויבות למדינת ישראל. השנה נעסוק בבי"ס בנושאים: ציונות, גבורה ומנהיגות, כבוד, נתינה וחסד, חרות- דמוקרטיה, אחריות וזהות יהודית.
קרא עוד...
סקרים
פינת זה"ב
כתבות ופרסומים
מרחבי כיתות
תחומי דעת
הודעות
תוכנית חברתית
לזכרם
דמות מופת
אקטואליה
למידה בשעת חירום